Mrożonki – co warto o nich wiedzieć?

21 kwietnia, 2023

Mrożonki są to produkty spożywcze, które zostały poddane procesowi zamrażania, aby przedłużyć ich trwałość. Znajdziemy wśród nich danie gotowe do odgrzania, a także owoce i warzywa. Cena produktów mrożonych bywa kusząca, jednak sporo osób zastanawia się czy aby na pewno mrożonki zachowują swoje wartości odżywcze. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy warto je kupować, czytaj dalej!

Mrożonki a świeże produkty – który wybór jest lepszy?

Dla wielu osób mrożone produkty są drugim wyborem, wynika to z przekonania, że mają niższą zawartość witamin. Jednak czy, aby na pewno tak jest? Proces głębokiego mrożenia nie wpływa negatywnie na wartości odżywcze, dzięki czemu mrożonki mogą być równie wartościowym pożywieniem, jak świeże produkty.

Wśród mrożonek znajdziemy wiele zdrowych produktów, takich jak owoce, warzywa czy ryby. Dzięki temu, że są one łatwo dostępne, mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej i zbilansowanej diety. Szczególnie przydatne bywają zimą, kiedy wybór regionalnych świeżych owoców i warzyw jest ograniczony, a ceny wyższe niż latem.

Mrożonki a oszczędność czasu w kuchni

Mrożonki są praktyczne – dzięki temu, że można je długo przechowywać w zamrażarce, są łatwo dostępne i gotowe do użycia w każdej chwili. W sklepach sieci Kaufland dostaniesz dania gotowe, takie jak frytki, ryby czy pizza. Wystarczy włożyć produkty do piekarnika i otrzymamy gotowy obiad. Z kolei z mrożonych warzyw z łatwością przyrządzimy zupę, możemy je także dodać do ryżu i makaronu.

W skład asortymentu wchodzą także lody w wielu smakach, z których możemy przygotować pyszne i kreatywne desery. Jeśli preferujemy zdrowy styl życia, wybierajmy mrożone owoce, z których przyrządzimy orzeźwiające smoothie w ulubionych smakach.

Przy zakupie produktów mrożonych pamiętaj o kilku rzeczach:

Wybieraj mrożonki bez dodatku konserwantów – lepiej wybierać te, które nie zawierają dodatków chemicznych, takich jak konserwanty, barwniki czy wzmacniacze smaku.

Obejrzyj etykietę – warto dokładnie sprawdzić etykietę produktu, aby upewnić się, że nie zawiera on szkodliwych substancji i pochodzi z zaufanego źródła. W ocenie pomocne może być oznaczenie Nutri-Score.

Uważaj na jakość – mrożonki, podobnie jak każdy inny produkt spożywczy, powinny być wyprodukowane z wysokiej jakości składników. Dlatego warto wybierać te od renomowanych producentów.

Przechowuj mrożonki w odpowiedni sposób – powinny być przechowywane w zamrażarce, w temperaturze poniżej -18 stopni Celsjusza. Ważne jest także, aby nie rozmrażać produktów i ponownie ich nie zamrażać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Your custom text © Copyright 2024. All rights reserved.
Close