Jak stosować ocet jabłkowy z kwiatem bzu?

6 listopada, 2022

Ocet jest szeroko znanym i stosowanym produktem w polskich domostwach, na pewno każdy wie, jak i do czego stosować popularny ocet spirytusowy czy winny. Królują one w marynowanych przetworach, sałatkowych dressingach, a nawet wykorzystywane są jako środek odkamieniający. Ale czy zastosowanie octu jabłkowego z kwiatem bzu jest tak samo oczywiste? Okazuje się, że sprawdzi się świetnie nie tylko do potraw. Posiada on w swoim składzie wiele dobroczynnych mikroskładników. Sprawdź, w jaki sposób skorzystać z zalet tej fermentowanej mieszanki i zacznij go stosować w swoim codziennym życiu.

Ocet jabłkowy z kwiatem czarnego bzu jako naturalny kosmetyk

Ocet jabłkowy dzięki kompozycji z kwiatem czarnego bzu i ich dobroczynnych właściwości doczekał się tytułu naturalnego kosmetyku. Świetnie pielęgnuje skórę, wykazuje właściwości tonizujące, oczyszczające, a także wzmacnia strukturę włosów. Ocet jabłkowy z kwiatem czarnego bzu na wzmocnienie włosów – ocet mogą stosować osoby z każdym rodzajem włosów. Pomaga on przywrócić naturalne pH skóry głowy, a co za tym idzie, pomoże w różnych problemach tak samo skutecznie.

Usuwa nadmiar sebum, dzięki czemu wspiera w walce z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami. Uzupełnia niedobory cennych mikroelementów, co sprawi, że włosy staną się gładsze, bardziej lśniące i przestaną się nadmiernie łamać. Dzięki zawartości witamin wspomaga ich porost, może też przyspieszyć wzrost włosów i znacząco je zagęścić. Właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne poradzą sobie z łupieżem i obniżą poziom wypadania.

Jak stosować ocet?

Zewnętrznie sprawdzi się jako wcierka, płukanka, dodatek do odżywek i szamponów. Warto też wspomóc włosy od wewnątrz dodając ocet do pożywienia. Ocet jabłkowy z kwiatem czarnego bzu sprawdzi się też jako tonik i półprodukt do domowych kosmetyków – rozcieńczony ocet na przykład z wodą lub ziołowym naparem może posłużyć jako naturalny tonik, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i antybakteryjnym sprawdzi się dla cery problematycznej, tłustej i trądzikowej. Ocet można również dodać do naturalnych kremów.

Ocet jabłkowy z kwiatem czarnego bzu – działanie lecznicze

Ocet ten przejawia działania przeciwzapalne, wykrztuśne, przeciwbólowe, rozrzedzające śluz oraz wzmacniające odporność. Dzięki temu będzie skuteczną pomocą w walce z niektórymi schorzeniami. Tego typu ocet sprawdzi się do przygotowania okładów, należy lekko rozcieńczyć roztwór i zwilżyć nim tkaninę, a następnie przyłożyć do schorowanej części ciała i pozostawić na kilkanaście minut. Kompres taki można zastosować przy schorzeniach reumatycznych lub rwie kulszowej. Dzięki swojemu działaniu wykrztuśnemu oraz rozrzedzającemu śluz sprawdzi się jako dodatek do inhalacji. Kilka kropli rozcieńczonych w wodzie lub soli fizjologicznej wspomoże w walce z katarem, lub kaszlem.

Ocet jabłkowy z kwiatem czarnego bzu zastosowanie w kuchni

Jako najpowszechniejsze zastosowanie octu można uznać zastosowanie w kuchni. Dzięki walorom smakowym i kwiatowym aromacie świetnie komponuje się w dressingu do sałatek, jako dodatek do naparów i wielu innych potraw. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej pomysłowości. Przed zakupem octu, zapoznajmy się z opiniami dostępnymi w internecie i wybierzmy produkt od sprawdzonego producenta, aby cieszyć się najwyższą jakością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Your custom text © Copyright 2024. All rights reserved.
Close