Ashwagandha – w proszku czy tabletkach?

20 maja, 2023

Z zaciekawieniem przyglądamy się teraz najnowszym propozycjom rynku farmaceutycznego. Pełni nadziei sięgamy po kolejne modne suplementy diety, które obiecują nam coraz więcej i więcej, bo już nie tylko przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej, ale też lepszy i dłuższy sen, łatwiejsze zasypianie oraz efektywną regenerację mięśni. Ashwagandha ma być właśnie takim naturalnym bezpiecznym remedium na zaburzony układ nerwowy, przepracowany umysł i przemęczone ciało. Ajurweda często o niej wspomina, podobnie zresztą jak ogólna medycyna naturalna, do której coraz częściej trafiają nieoczywiste produkty, o których jeszcze nie tak dawno świat nawet nie słyszał.

Ashwagandha w formie tabletek

Oczywiście nie należy zakładać, że jakiekolwiek tabletki czy jakakolwiek występująca w nich substancja zrekompensuje złe żywienie, niedojadanie, nieodpowiednio długi sen i brak aktywności fizycznej, jednakże ashwagandha ma w tym kontekście naprawdę duży potencjał, który jest dostępny dla każdego, bo i ashwagandha jest dostępna bez recepty, dlatego bez trudu kupuje się ją czy to w aptece, czy to w drogerii, czy to zamawia przez Internet. Wspiera ona zdrowe – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Jest naturalnym i bezpiecznym dla organizmu adaptogenem o udowodnionym drogocennym działaniu m.in. na układ nerwowy, który właśnie pod wpływem adaptogenów może szybciej się regenerować, wzmacniać i odbudowywać. O ashwagandzie często wspomina się w kontekście jej naturalnej zdolności do leczenia problemów ze snem. Pomaga ona tym, którzy cierpią na bezsenność oraz tym, którzy mają problemy z przespaniem kilku godzin z rzędu i często wybudzają się w nocy, przez co rano budzą się zmęczeni i obolali.

Ashwagandha tabletki – jak stosować?

Aby zastosować na sobie ten produkt, wystarczy kupić ashwagandha w fromie tabletek i przyjmować je zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj jedna tabletka dziennie w zupełności wystarcza. Efekty kuracji są widoczne mniej więcej po dwóch czy trzech tygodniach.

Ashwagandha w formie proszku

Proszek z ashwagandhy może być korzystny dla osób, które chcą mieć większą kontrolę nad dawkowaniem. Proszek można łatwo dodawać do różnych potraw i napojów, takich jak smoothie, soki, jogurty czy koktajle. Możesz dostosować dawkę do swoich indywidualnych potrzeb. Ashwagandha w proszku może być łatwo wchłaniana przez organizm, co pozwala na szybsze przyswajanie składników odżywczych. To może prowadzić do szybszych i bardziej skutecznych rezultatów.

Ashwaganda – w proszku czy tabletkach?

Podsumowując, wybór między proszkiem a tabletkami zależy od twoich preferencji i wygody. Obie te formy mają swoje zalety, więc warto rozważyć, która opcja najlepiej pasuje do twojego stylu życia i preferencji dotyczących dawkowania. Przed rozpoczęciem suplementacji ashwagandhy zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby uzyskać indywidualne porady.

Close
Your custom text © Copyright 2024. All rights reserved.
Close